Geriausi 2013-ųjų metų albumai

Praėjusiųjų metų topą ne kartą po publikavimo taisiau, todėl šiemet ėmiausi kitokios taktikos – žymiai griežtesnės atrankos ir jokių skaitinių pozicijų (tačiau prioritetinė tvarka išlieka). Pradedu nuo geriausio, pabaigoje pateiksiu papildomą kąsnį tiems, kam vis negana.

=||=

Disclosure “Settle“

Albumas, kuris taip ir neatsibodo. “Latch“ ir “White Noise“ buvo nuzulinti dar prieš albumą, bet nuo pat pirmųjų ritmo dūžių “When A Fire Starts To Burn“ iki palaimingos aukščiausiosios natos “Help Me Lose My Mind“ (ypač paskutinių keturių dainų atkarpa) užplūsta absoliuti vasara. Tokia paprasta ir subalansuota muzika mane iškart sviedė į nerūpestingas paaugliškas vasaras. Kojos imdavo pačios kilnotis. Tiesa – vis dar kilnojasi.

Vampire Weekend “Modern Vampires of the City”

Visiems, kas tik klausė, suokiau apie šį albumą – koks jis poetiškai tobulas, kaip gražiai lyriškas sukurtas ir… pagal dainų žodžius labai primenantis regio tematiką.

Oh, sweet thing
Zion doesn’t love you
And Babylon don’t love you
But you love everything

Visiška harmonija, aukščiausią tašką pasiekianti “Ya Hey“. Perklausius albumą iš karto norisi klausyti darkart. Tą labai daug kartų ir dariau.

I want to know, does it bother you?
The low click of a ticking clock

Atoms for Peace “AMOK”

Estetinis pasitenkinimas. Sample’ai it susmulkinti biručiai vis nepaleidžia, norisi jų nepaliaujamai vieno po kito. Nors antroje pusėje albumas kiek išsikvepia,  visame jame tiek prikaišiota ausis glostančio muzikinio malonumo, kad kaskart klausydamas nejučiomis grįžtu į tas pirmąsias perklausas, kai šiurpuliukai valdydavo visą nugarą ir viršugalvį.

James Blake “Overgrown”

Jautriausias metų albumas. Pamenu, kaip praėjus daugiau nei pusmečiai po albumo pasirodymo pas draugą radau “Overgrown“ vinilą ir viduryje vakarėlio tariau “Kaip norėčiau dabar paklausyti “Digital Lion“ (ach, toji tarsi netyčia dainos viduryje užgaunama gitara…). Bet stipriausias instrumentas albume – James’o balsas.

Kanye West “Yeezus”

Kaskart, kai pradedu per daug galvoti apie šio albumo ir apskritai Kanye kūrybos prasmę, užduodu sau paprastą klausimą – ar emociškai paveiku? Nepaisant dainų žodžių, svyruojančių it švytuoklė tarp labai abejotinų ir genialių, atsakau sau, kad taip. Be abejo. Labai.

Arcade Fire “Reflektor”

Kažin, ar turiu ką komentuoti. Super grupė + svajonių prodiuseris.

Quadron “Avalanche”

Saldainiukas ne albumas. Atrodo, nieko ypatingo. Klausosi itin lengvai, tačiau kame genialumas? Taip bepasvarstant tarp mėgavimosi prasideda visa užbaigianti titulinė “Avalanche“. Švelniai ir jautriai – kad tik neužgauti. Štai ir saksofonas įsijungia. Vėl vokalas. Dar styginių. Vėl saksofonas. Klavišiniai. Pabaiga. “Reikia darkart nuo pradžių“.

Janelle Monae “The Electric Lady”

Kažkur apie vidurį visada suklustu – ar tik ne šnipų filmo garso takelio klausausi? Galbūt tokį įspūdį paskatina albumo kaip istorijos pasakojimas. Galbūt itin išraiškingas ir sodrus balsas, paremtas stipria instrumentuote. Galbūt perteiktų jausmų paletė. Bet jokių abejonių dėl klausant patiriamo malonumo.

Local Natives “Hummingbird”

Kaip man patinka tokie atrodytų niekuo neypatingi, tačiau galų gale netikėtai emociškai pagaunantys, albumai. Visos prieš tai einančios dainos būna tarsi paruoštos tam vieninteliam klimaksiniam kūriniui.

Klausyk “Colombia“ atskirai – grožio atrasi ne tiek jau ir daug. Klausyk kaip pabaigoje ateinančio aukščiausio momento (prieš tai perėjęs visą apšildymą) – gal ir ašara viena kita nubyrės.

John Wizards “John Wizards”

Nenusakomas / nepapasakojamas kaip siautulinga karuselė karštą Afrikos naktį.

=||=||=

Žadėtas saldainis vietoj P.S.

Jei paprašytumėte iliustracijos, kodėl man taip patinka šiuolaikinis indie R&B, pasiūlyčiau Solange sudėliotą “St. Heron“ kompiliaciją. O jei paklaustumėte į ką jame atkreipti dėmesį, turėčiau du pasirinkimus.

Cassie “RockaByeBaby“

Neišsipildžiusi pop R&B princesė, turinti legendomis apipintą taip ir niekada neišleistą antrąjį solinį albumą, pasiūlė mix tape’ą, kurio šaknys pop pasaulyje, bet lapai plevėsuoja indie vėjyje. Būtent tai mane ir veža.

You make it hard for me to breathe
Whenever you’re around
My heart vibrates every time I sense that you’re around
That’s the sound of love

Kelela “Cut 4 Me“

Konceptualiai stipriausias indie R&B 2013-aisiais. Estetika ir jausmai pilnu pajėgumu.

===

Reklama

4 mintys apie “Geriausi 2013-ųjų metų albumai

  1. Anglai sako “I look up to you“, tai ką tik aš tai pajutau. Ne tiesiogine prasme, kaip kad dažniausiai tenka, su Tavim kalbantis 🙂 Bet ta kita.

  2. Prie daugumos linksėjau galva, malonu, kai randi bendraminčių. Bet ir radau kažko naujo! Einu klausytis.

      1. Ne, bet tikrai jame būtų Disclosure, Vampire Weekend. Gal ir Arcade fire su Kanye 🙂 Kas staigiai dar šauna į galvą, tai King Krule. O šiaip nelabai sudarinėju topus!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s