Kaip tai atrodys prieš mirtį – paprastas žaidimas priimti gyvenimo sprendimams

Štai jums būdas supaprastintai priimti sprendimus gyvenime!

Įkvėpimo šaltinis

Mergina sprendžia ragauti kačių maisto ar ne:

After my hangover subsided, I felt more able to seriously consider two futures: The one where I’d never know what wet cat food tasted like, and the one where I would. In both futures I’d eventually end up dead, but the one where I’d eat cat food seemed more exciting.

Priešistorė

Prie mirties šame konstrukte prijungiau dar vieną, tiesiai į širdį kertantį, straipsnį apie tai, ko labiausiai gailisi žmonės prieš pat mirtį.

Neteisingas problemos formulavimas

Naujuosius sutikti Londone ar namie?

Bandymas taikyti siūlomą sprendimo būdą

Įsivaizduok save po šešiasdešimties metų – kuriuos Naujuosius labiau prisiminsi? Štai ir atsakymas turėtų tau išnirti prieš akis. Bet ne taip greitai, skaitytojau.

Siūlomas žaidimas priimti sprendimams negali būti naudojamas itin paprastoms problemoms. Manau, akivaizdu, kad prieš mirtį neprisiminsi Naujųjų metų, apie kuriuos bandome nuspręsti (“noriu bent vieną kartą gyvenime“ tipo argumentacija netinka priimti ilgaamžiams sprendimams).

Tad šis žaidimas, užuot padėjęs apsispręsti ką pasirinkti, tau nurodo išvis nesirinkti (t.y. nesureikšminti nei vieno). Ilguoju laikotarpiu tai tebus triukšmas ir nebus tave apibrėžiantis įvykis ar dalis sielos paieškų. Nebent pačią problemą performuluosi kitaip (žr. Pastabą nr. 2).

Teisinga problemos formuluotė

Gylis ir kontekstas čia labai svarbūs: Kaip laimingai gyventi? Ar / kokius santykius pradėti? Kokį darbą dirbti?

Sprendimas

Po įprasto pradinio susigyvenimo su problema ir chaotiško bandymo priimti tai vieną, tai kitą sprendimą išryškėja du keliai. Arba trys. Ne taip ir svarbu.

Klausimą performuluoji į: yra dvi (ar daugiau) ateitys (-ių). Abiejų pabaigoje mirsiu. Jei rinksiuosi A, dabar jausiuosi taip ir taip. Jei rinksiuosi B – dabar jausiuosi taip ir taip.

Tačiau kaip jausiuosi gyvenimo pabaigoje? Kuris pasirinktas kelias turi daugiau šansų neleisti man vėliau gailėtis nenugyvenus nuoširdaus, laimingo ir jausmingo gyvenimo?

Ir, dažniausiai, pakankami greitai pasidaro aišku. Tik tuomet jau reikia išdrįsti.

Pastaba Nr. 1

Šis žaidimas nebūtinai padės kasdienybėje. Apie tai ir apie kitus sunkumus (kaip kad gyvenimo beprasmiškumą) – ateityje.

Pastaba Nr. 2

Galite sakyti, kad merginos problema – valgyti drėgną kačių maistą ar ne – papuola į kasdienybės kategoriją.

Tokiu atveju jums atsakyčiau, kad užčiuopėte siūlomo žaidimo grožį – reikia tinkamai formuluoti klausimą.

Merginos komentaruose klausia (taip, sukčiauju priešpaskutinėje pastraipoje pateikdamas naują informaciją), ką ji daro su savo gyvenimu. Mergina atsako, kad bando suprasti, ką nori daryti su savo gyvenimu. Ir štai toji reikiama formuluotė (darkart atkreipiu dėmesį, kad pagrindinis akcentas – mirtis (tik ji gali suteikti atitinkamą perspektyvą)):

Yra dvi ateitys. Vienoje iš jų gyvenu atvirą gyvenimą ir užsiimu sielos paieškomis, kad ir kur tai mane nuves. Kitoje – nusistatau ribą, kurios nevalia peržengti ir už ribos palieku dalykus, kurie man gali padėti suprasti tai, kas aš esu. Abiejų ateičių pabaigoje mirsiu. Kuris gyvenimo kelias man leis mirties patale padaryti išvadą, jog turiu mažai dėl ko gailėtis?

Reklama

1 mintis apie “Kaip tai atrodys prieš mirtį – paprastas žaidimas priimti gyvenimo sprendimams

  1. “Gylis ir kontekstas čia labai svarbūs: Kaip laimingai gyventi? Ar / kokius santykius pradėti? Kokį darbą dirbti?“
    Šitas problemos formulavimas mano suvokime lūžta į dvi dalis:
    1. makro – ką pasirinkti, kad pasirinkimas vestų į laimę
    2. mikro – kaip elgtis savo pasirinkime, kad būtum laimingas.

    Su makro dalykais man sunkiau, tačiau bet kuriame pasirinkime norėdamas būti laimingu gyvenk dabar, pamilk save, pamilk savo gyvenimą, savo kasdienybę ir jos smulkmenas. Mylėk net savo nuovargį, nes jis atneša saldų miegą. Pažink ir pamilk tiek savo stiprybes, tiek silpnybes, nes jose yra tavo unikalumas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s