Kanye West – My Beautiful Dark Twisted Fantasy

Raktažodis čia – feniksas. Jis ir viršelyje ant Kanye Westo, ir ilgojoje albumo vizualizacijoje, ir kažkur ten tarp albumo skraisčių.

Kad jau nutekėjo naujausias Kanye darbas (nuoroda twitterio sraute), galima pabandyti ir apžvelgti. Preliudija už savaitės pasirodysiančiam albumui pradėta jau senokai ir apima tokias istorijas kaip albumo viršelio uždraudimas (problema išspręsta panaudojant mozaikos efektą), vėliau – dar keturių viršelių atskleidimas, pusvalandžio trukmės vaizdo klipas/filmas/video albumas, būsimas leidimas su Jay-Z ir, dar kas nors, ką praleidau pernelyg atidžiai nesekdamas progreso.

Albumas pavadintas fantazija, tiesa, iškreipta ir tamsia. Perklausius kelis kartus galima sutikti su pažodine interpretacija, bet nemanau, kad Kanye būtų Kanye, jei nebūtų pripynęs visko daug daugiau. Įrašas prasideda pakilia nata ir susidaro įspūdis, kad albumas ne toks ir tamsus, kaip žadama, o vis grįžtantis į ne tokią tamsią realybę ir taip žadinantis iš fantazijos. Vėliau reikalai iš tikro patamsėja ir pasigirsta nusivylimo gaidų – “Life can be sometimes ridiculous“ (“So appalled“) arba albumą užbaigianti “Who will survive America“.

Atrodo, būtų logiška, jei albumas, prasidėjęs tamsiai, pasibaigtų pakiliai, tačiau panašu, kad turime inversiją. Pripildyta puikių beatų, samplų ir bendradarbiavimų (ar tik ten ne Antony Hegarty balsas užbaigia “Monster“?), galinga orkestruotė ir tikrai pirmasis albumo trečdalis skamba kaip puikus pop albumas, tačiau nemanau, kad jis skambės iš pravažiuojančių automobilių, kaip kad Eminemo atveju, nors tiek pastarasis, tiek Kanye turi po dainą su Rihanna. Tamsiojoj fantazijoj viskas subtiliau, giliau, klausant pirmus kartus apima didingas jausmas ir šiurpulys. Ir tuomet supranti Kanye genialumą.

Ankstesnįjį “808’s And Heartbreaks“ daug kas nurašė dėl tariamo Kanye nuklydimo į lankas, kai sintezuotas balsas buvo palaikytas regresu labiau nei logišku artisto vystymosi etapu. Vis dėlto, nemanau, kad būtent taip ir buvo. “808s…“ negalėjo būti kitoks vien dėl asmeninių priežasčių, ir nors nebuvo šedevras, tai tikrai vertas pasimėgavimo darbas. Naujausiame  ir vėl yra sintezatoriaus, bet mažiau, o į tamsą grimztama dar labiau.

Kanye Westas sugrįžta su genialiu albumu, teikiančiu visapusį malonumą ir neabejotinai turintį patekti tarp metų (ir netgi karjeros) geriausiųjų.

Papildymas (11/24/2010). Dabar jau aišku, kad Pitchfork šiam albumui skyrė 10.0

Reklama

2 mintys apie “Kanye West – My Beautiful Dark Twisted Fantasy

  1. Kažkaip..Kanye West tapo mano secret sin. Visiškai nulenkiu galvą prieš jį antrą kartą (pirmas – Late Registration). Filmą įsijungiau skeptiškai, su mintim “pažiūrėsiu 5min“, pažiūrėjau 103,36 min :)) Kad ir kokią muziką visi klausytų, jis tikrai dark genius. Church 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s