Pastaroji savaitė Vilniaus dailės gyvenime

Atgal prie renginių apžvalgų!

Po truputį pradedu siekti savo svajonės kolekcioniuoti, t.y. išmanyti ir gebėti mėgautis menu. Tad pastaroji savaitė gavosi kryptingai suformuota tuo tikslu.

Susitikimas su meno kolekcionieriais: Lemaitre kolekcija (organizuota Meno klubo, kurio iniciatorė – Ilma Nausėdaitė)

Sekmadienis. Prisipažinsiu, ėjau labiau norėdamas išgirsti Deimantą Narkevičių. Gėdingai nieko nežinodamas apie jį didžiąją gyvenimo dalį, dabar bandau atsigriebti ir pažinti kuo daugiau šio geriausio ir labiausiai vertinamo šiuolaikinio lietuvių menininko. Pokalbis po paskaitos apie Uteną buvo puiki to domėjimosi kulminacija. Dalies Lemaitre kolekcijos peržiūra puikiai vainikavo jų pasakojimą, pačią kolekcionavimo filosofiją. Kuri vėliau tą vakarą puikiai sukoreliavo su pagaliau prisiruoštu pažiūrėti filmu apie legendinius Vogelius. Neįtikėtina istorija, puikiai papasakota ir dokumentuota, pabaigoje išspaudžianti ašarą.

„Jaunojo tapytojo prizas 2010″ apdovanojimų vakaras ir katalogo pristatymas

Ketvirtadienis. Turėjau rinktis: ar apdovanojimų ceremonija Pamėnkalnio galerjoje, ar vėlesnis įvykis VDA Titanike su A.Zakarausko parodos atidarymu. Pasirinktas pastarasis ir, manau, neprašauta. Visų pirma, labai teigiamai nustebino naujieji VDA rūmai. Neįtikėtina, kaip tokio lygio erdvė sugebėjo iškilti sunkmečiu. Jokios abejonės, kad norėsiu sugrįžti. Jaunojo tapytojo katalogas informavo apie dviejų valandų senumo nugalėtojus. Gaila, mano favoritas Linas Jusionis nelaimėjo nieko. Bent jau pažintis užmegzta ir labai tikiuosi įsigyti jo darbų kuo artimesnėje ateityje.

Tarptautinės kino ir videomeno parodos „Milijonas ir viena diena“ atidarymas Nacionalinėje dailės galerijoje

Penktadienis. Vakaro kabliukas vėlgi buvo Deimantas Narkevičius, tiksliau jo naujojo kūrinio “Ausgetraümt“ premjera. Jame vaizduojama jauna lietuvių indie rock’o grupė Without letters, grojanti vienoje iš sovietinio palikimo valgyklų Naujinikuose (jei nesumaišiau rajono). Grupėje groja ir Narkevičiaus sūnus, jei tai yra svarbu (ar yra?). Ta pati grupė ir atliko savo pasirodymą vakaro metu. Parodos apimtis tokia, kad reikalauja daug daugiau laiko ir susikaupimo nei jo gauni atidarymo renginio metu. Tačiau tai, ką spėjom peržiūrėti, paliko labai teigiamą įspūdį ir nejaugi suvilios į parodą antrąkart?

Lietuvos dailė 2000-2010: dešimt metų

Sekmadienis. Paroda, kurios svarba, mano supratimu, turėtų kelti euforiją visuomenėje. Tačiau nieko panašaus į euforiją spaudoje ar draugų rateliuose neteko girdėti. Apskritai žinau tik vieną žmogų, kuris ten jau buvo apsilankęs prieš man tai padarant šiandien. Rimtai, juk tai Lietuvos šiuolaikinio meno dekada vienoje vietoje! Įskaitant Narkevičių, Kempiną (kurio magnetinė juostelė ir pasitinka antrame aukšte) ir kitus. Parodos apimtis tokia, kad reikėtų skirti jai visą dieną, jei sugebi išlaikyti koncentraciją taip ilgai. Stengiausi judėti greitai, tačiau patekęs į tokį lobyną negali neužstrigti ties kai kuriais darbais, ypač turint omeny parodos video sekcijas. Puikiausia patriotizmo ugdymo vieta (rimtai). P.S. Katalogas įvertintas tik 16Lt – pirmąkart toks įperkamas (ir nupirktas).

Šiame kontekste labai nublanksta išankstinėje premjeroje matytas Gyčio Ivanausko mados spektaklis “Orlando“. Kad ir kaip norėtųsi, tai nebuvo spektaklis, o tik menizuotas naujos D.Urbonavičiūtės kolekcijos pristatymas, daugybės beprasmių raktažodžių ir frazių, muzikos ir šokio kratinyje.

Jaunimo teatro “Bestija žydrom akim“ yra žymiai geresnis progresyvesnio teatro pavyzdys, nors ir jam kažko trūko. Keista matyti taip atnaujintą teatrą. Geresnės vietos teatrui Vilniuje dar neradau. Ir “Bestija“ tą patvirtina, nors ir ne iki galo.

Vilniaus savaitė turbo režimu baigta. Dievinu šį miestą ir laukiu dar.

Kokia buvo tavo savaitė?

Reklama

2 mintys apie “Pastaroji savaitė Vilniaus dailės gyvenime

  1. 🙂 jau buvau pasiilgus tavo anonsų/retrospektyvų. Kaip tu sakai, “laukiu dar“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s