Grizzly Bear ir Beach House gyvai Edinburge

Miniatiūriniam tarpely tarp disertacijos pastraipų ištrūkom į ilgai lauktą kovo mėnesio koncertą – Grizzly Bear ir Beach House (pastarieji apšildė pirmuosius). Viskas vyko The Queen’s Hall – iš karto į akis krito kiek nušiūrus ir apleista aplinka, bet nepastebėti jaukumo buvo neįmanoma. Mažytė scena, prie pat žiūrovų.

Pirmieji į pūkuotukais dekoruotą sceną išėjo Beach House. Duetas plius būgnininkas atliko daugumą naujojo albumo dainų, bet, kaip ir lemta apšildančiai grupei, pernelyg nepersistengė. Užtat Victorijos balsas gyvai dar nuostabesnis! Vis padėkodami publikai, kuri vangokai priėmė, perbėgo 50 minučių setą ir vis primindami, kad jau tuoj tuoj Grizzly Bear, greitai užleido sceną techniniam personalui, kur lemputės stiklainiuose pakeitė pūkuotukus.

Kaip atrodė Beach House galima pabandyti įsivaizduoti žiūrint čia: http://pitchfork.com/tv/#/episode/2111-beach-house

Ir, kiek vėluodami, į sceną įžengė Grizzly Bear. Čia, turbūt, būtų tinkamiausias momentas pažymėti, kad Beach House vis dėlto man žymiai labiau patiko prieš koncertą. Grizzlių laukiau dėl liaupsinančių atsiliepimų apie jų gyvus pasirodymus, tačiau albumų kovoje nesunkiai laimi BH.

Vos tik įžengus GB galima pajusti kiek didesnis šios grupės svoris. Ne pirmą kartą jau tą pastebiu, kad nors ir apšildanti grupė labai patinka, prasidėjus pagrindinei daliai negali nepastebėti pokyčių scenos laikysenoje. Ir užvirė jie tokį gerą pasirodymą, kad kažin ar ką geresnio esu matęs (o matęs esu nedaug). Visa salė tarsi atgijo ir taip aistringai palaikė Grizzlius, kad šie nenustojo šypsotis, juokauti ir dėkoti viso koncerto metu. Tokią gerą garso kokybę seniai jau bebuvau radęs pasirodymo metu.

Žinoma, daugiau kūrinių skambėjo iš paskutiniojo jų Veckatimest, tačiau buvo labai malonu išgirsti ir senesniųjų dainų – tai priminė, kad kažkada aktyviai klausiausi Yellow House – kaip galėjau pamiršti šį ankstesnį susidūrimą su Grizzly lieka neaišku. Skambėjo net Colorado, kurį pirmąkart išgirdau pirmajam kurse per Manfredo sekmadieninę laidą, kurios, jau, turbūt, net nebėra. Net pačios trankiausios pasirodymo vietos skambėjo taip harmoningai, kad vertė mėgautis viskuo viskuo, ką tik jie siūlė. Bisui – acapella Two Weeks (atrodo). Ir viskas. Įelektrinti patraukėm į giedrai žvaigždėtą Edinburgo naktį.

Perduodu tolyn liaupses Grizzly Bear gyviems pasirodymams. Ir šiandien mintimis aš vis dar ten.

Kaip atrodė Grizzly Bear galima pabandyti įsivaizduoti žiūrint čia: http://pitchfork.com/tv/#/episode/2043-grizzly-bear

Reklama

9 mintys apie “Grizzly Bear ir Beach House gyvai Edinburge

 1. Labai smagu girdėti, kad tenka žmonėms apsilankyti tokiuose koncertuose:) neatsimenu, bet lyg ir buvai wild beasts?? emm, labai patiko tas sakinys “Įelektrinti patraukėm į giedrai žvaigždėtą Edinburgo naktį.“ būtent taip visada jaučiuosi po gerų koncertų:)

  1. Buvau Wld Beasts 🙂 Kai klausau jų albumo, matau akyse gyvus 😉 Balandį laukia LCD Soundsystem. Tikiuosi rytoj nepaaiškės, kad negalėsiu (nes jau turiu bilietus, o ryt skelbia egzų tvarkaraštį).
   Turi tą savo VIENINTELĮ koncertą?

   1. laikau kumščius:)
    Ilgai galvojau. Bet tas vieninetelis dar bus:) TIKIUOSI!

 2. Oho, dėl Grizzly Bear ne taip, bet jau dėl Beach House tai tikrai didelis pavydas suėmė! Jie tikrai kada nors dar ištruks iš apšildančiųjų vaidmens

 3. geras, tai ir tu toki komplekta (GB + WB) atlikai? aisku, nepalyginama, bet kaip palygintum? man, tarkim (priminsiu, GB maciau pirmus @brighton, po dienos WB @bournemouth), BH apsilde neblogai, bet, kaip iprasta, warm-up’ui buna prasciau su technika. kita vertus, man buvo visiskai atvirksciai su pasiruosimu (GB man 2009-uju topinis albumas, o BH 2010 toks “nieko“), todel laukiau issiziojes GB. ir gavau, ko norejau! garsas +/- yeah, repertuaras – yeah, atmosfera +/- yeah, net tie stikliniai buteliai su lemputem – yeah! kita diena nuvarem i kabaka, kuriame vyko WB koncas. pirma apsildancia praleidom, antri apsildantys buvo erland & the carnival – visai nieko susiklause, bet mokyklos grupe, palyginus su WB. pastarieji jau kai atejo, tai taip visus ir nunese savo melodingom dainom ir graziais vokalais. tiesa, stovejau beveik paciam prieky, tai ausis skaudejo – uz tai aciu nesakysiu 🙂 bendrinis ispudis – apturejau 2 gerus koncus, turbut subjektyviai GB vertinu geriau, tiesa, suvokiau dar viena dalyka – noriu gaut dar geresni garsa, tad kita karta daugiau demesio skirsiu venue tyrimams pries renkantis konco vieta.

  1. Wild Beasts buvau rudenį, tai ne visai komplektą turėjau, bet puikiai pamenu jų pasirodymą. Galbūt dabar jie patobulėjo, bet tuo metu jie atliko tiesiog gerą koncertą, kaip iš albumo ir tiek. Nebuvo wow faktoriaus. Bet tai visų jaunų grupių problema. Senieji jau turi hitus, gali sau leisti peraranžuoti juos. Tik vis tiek norisi iš koncerto kažkokio kitoniškumo, ne visai kad gyvai pagrotų albumą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s