Charlotte Gainsbourg “IRM“ – patraukli blaškymosi fiksacija

Medicininės įrangos (megnetinis rezonansas, MRI angl.) įkvėptas pavadinimas yra toks simboliškas ir apibendrinantis, kad net saldu burnoje. “Take a picture, what’s inside?“ titulinėje albumo partijoje klausia Charlotte. Visas albumas skamba tarsi bandymas įlisti į smegenis, sąmonę ir suprasti, pabandyti įvertinti. Aišku, to padaryti neįmanoma, todėl IRM tampa puikia iliustracija ieškojimams. Ir patiriamiems sunkumams.

Beck’as čia užima tiek daug vietos (prodiuseris ir rašytojas), kad albumas labiau skamba kaip duetas. Net jei vėliau klausant ir pritrūksta vientisumo, Beck’as atrodo ir yra toji klijuojanti medžiaga, bendrasis vardiklis. Nuo pirmųjų kaukštelėjimų lazdelėmis į būgnus ir jų rėmus, atpažįsti braižą, taip mėgtą “The Information“. Pakinkyta visa orkestruotė, kiekvienas jos elementas ryškus, besiskverbiantis giliai į ausis – mušamieji, gitaros, styginiai, dūdos ir dūdelės, barškučiai. Ne vien tai primena nuolatinį Beck’o buvimo šalia – pasirodo jis ir duete, ir kaip pritariamasis balsas.

Vis dėlto, Charlotte Gainsbourg čia svarbiausia, jos balsas keri kiekvienoje dainoje. Dainuodama angliškai ir prancūziškai kuria savo vaidmenį nepriekaištingai. Apskritai, jos santykis su Beck’u labai primena kiną (Charlotte yra ir pakankamai žinoma aktorė, Kanų apdovanojimas už geriausią moters vaidmenį Antikriste): jis – režisierius, tekstų kūrėjas, ji – viską perkelianti į tikrovę, įkūnijanti kūrėjo viziją.

Pasigesdamas vientisumo turėjau omeny, kad nuotaika albume nuolat kinta, nors išlieka nerimo nuojauta viso albumo metu. Čia yra ir sėlinančių (“Le Chat Du Café Des Artistes“), ir nerimastingų (“La Collectionneuse“), ir į pop hitus pretenduojančių “Time Of The Assassins“ (lengviausia klausoma ir, matyt, mano mėgstamiausia), ir Juno garso takeliui tinkančių (“Me and Jane Doe“). Įdomu, kaip albumas skambėtų, jei Charlotte būtų apdainavusi savo pačios užrašytus ieškojimus, o ne, šiuo atveju, prodiuserio.

14 estetiškai labai patrauklių dainų, įkūnijančių kasdienę kovą dėl minties švarumo ir išganymo. Nors, “heaven can wait and hell’s too far ago“.

Reklama

1 mintis apie “Charlotte Gainsbourg “IRM“ – patraukli blaškymosi fiksacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s