Edinburgo maištavimai: skippinimas, free-shop’as, car boot sale

Pradėdamas ketvirtąją maitinimosi išmetamu (neromantiškai – konteinerių) maistu savaitę, mintimis grįžau į praeitą sekmadienį, kuomet patekau į tokias vietas, apie kurias sužinai ilgiau pagyvenęs mieste. Vakarykštis grobis iš Sainsbury’s konteinerių buvo labiau vidutiniškas, galiu nebent pasidžiaugti, kad vis prisijungia prie mūsų pažįstamų ir draugų, kurie lygiai taip pat užsinori pabandyti. Kaip patyręs skippintojas jau nebejaučiu to malonaus virpulio, kuris apimdavo pirmaisiais kartais. Dabar tai jau taip pat įprasta kaip eiti į prekybos centrą. Ir kaip keista jame, užsukus vyno – visai nebegundo akcijos atrakcijos – juk žinai, kad naktį viską gausi nemokamai.

Praeitą sekmadienį žengtelėjau dar kiek toliau ir buvau nuvestas į Forest cafe – tai lyg dar labiau išplėtoti Vilniaus Balti Drambliai – vegetariška / veganiška kavinė, su dažnais koncertais, tačiau tai, ko nerasi Vilniuje, yra vadinamasis free-shop’as – parduotuvė, kurioje viskas nemokamai (ar tai vis dar parduotuvė?). Žemiškai kalbant, ateini ir pasiimi tai, kas tau patinka. Rūbai ir knygos dominuoja, bet mum pavyko rasti ir visiškai gerą arbatinuką ir vis dar veikiantį žvejojimo žaidimą (vibruojanti meškerė be koto, ekrane rodanti tavo valą ir žuvis). Dar Foreste galima rasti daugybę įvairiausių skelbimų (kaip buriamos Kubos socialistų palaikymo ir antifašizmo grupės, ieškomi bosistai ir, žinoma, kambariokai), knygų keityklą ir linkusių bendrauti žmonių.

Virtuvė - kaip namie, lėkštė ant lėkštės

Užvakar gastroliuodami per miestą netikėtai atsidūrėme svetimame  gimtadienyje tos pačios The Forest Cafe salėje. Pasirodo, The Forest – ne vien kavinė, o labiau visas pastatas su atskiromis (atskirų funkcijų) patalpomis. Interjeras, aišku, labai išradingas ir įkvepiantis. Užsinorėjau ten surengti vakarėlį – tik £100, veiksmas vyktų buvusioje koplytėlėje (?).

Staliukas Foreste

Grįžtant į priešsavaitinį sekmadienį, prieš Forestą dar užsukome į minus ketvirtą aukštą – nejuokauju. Požeminėje stovėjimo aikštelėje susirenka daugybė įvairiausio plauko žmonių, kurie tiesiai iš mašinų bagažinių pardavinėja jau nebereikalingą jiems (kažkam kitam – gal vis dar reikalingą) savo spintų / sandėliukų / garažų turinį. Vadinasi car boot sale, lietuviškai – turgus. Neturėdamas jokių konkrečių norų tiesiog sukiojausi ir beveik nusipirkau receptų knygą, bet draugai sugebėjo išsiknisti ir paltuką už 4 svarus, mikserį už svarą ir dar kažką, ko jau nebepamenu. Tokios vietos man visada sukelia pasigėrėjimą. Ne daiktais (kurių paskirtį kartais ir sunku suprasti), bet pačia idėja.

Kimba

The Forest Cafe veikia visuomeninias pagrindais, nesiekia pelno. Car boot sale – džiaugiesi gavęs bent kažką už daiktus, kuriuos ketinai išmesti. Free-shop’as – tiesiog perduodi kitiems. Nuostabios antrinės rinkos. Radus skvotą Edinburge galima gyventi nemokamai.

Reklama

9 mintys apie “Edinburgo maištavimai: skippinimas, free-shop’as, car boot sale

 1. įdomu buvo paskaitinėt nuotykius (ką tik atradau ir visus įrašus apie konteinerius iškart perskaičiau). pas mus švedijoj irgi yra tokių nemokamų “parduotuvių“, bet mes jas čia labdarynais vadinam, kadangi viską gi žmonės tiesiog atneša ir atiduoda. treciadieni slides parsitempiau [: o blusų turgūs irgi baisiai populiarūs – tiek iš bagažinių, tiek “garage-sale“ tipo, fainai.

  ai uzkabino tas irasas kur apie bulves, gi tikrai – maisto kokybe tai visai kita kai perki pusgaminius ir visokius jau paruostus sumushtinius. ar paskaitot sudetis, ka valgot? nes man pvz svarbiau butu mano sveikata siuo atveju (: suprantu jei rinkt tik grynus produktus pvz vaisiai darzoves kruopos ir panasiai, bet visa kita tai BRR, gi vien tik E E E turbut

  sekmes rankiojant ir toliau! (:

 2. shiny, malonu, kad įdomu.
  sudėčių neskaitom, nes… nežinau kodėl 🙂 man atrodo, kažkiek priaugau svorio, bet daugiau jokių alerginių ar kitokių pokyčių nepastebėjau. pradėjau gerti vitaminus, nors šiaip skeptiškai į juos žiūriu, bet nesinori rizikuoti.
  o Švedijoj ar yra skipperių?

 3. as terminu nezinau. kas yra skipperiai? tas pats kaip freeganai? (: tada yra, kazkada maciau foto-blog’a kazkokio lietuvio bico kuris Stokholmo konteinerius priziuri.

  paskaitykit sudetis, nes prisivalgysit visokio E621 tai dar labiau aptuksit

 4. Skip angliškai reiškia konteinerį, tad skipperis tas, kuris knisasi po konteinerius. Man atrodo, tai sudedamoji freegano dalis, kuris neperka ir rūbų, nemoka už butą ir t.t.

  Mononatrio gliutamatas – žinau, ką turi omeny! 🙂

 5. kaip tau ačiū už link’ą!

  apie Sigurdą sužinojau dar dirbdamas eko laikraštyje Lietuvoje. tuomet dar nelabai supratau, kas tie freeganai, rūpinausi reklamos pardavimais 😉

 6. sveikas.mes irgi karts nuo karto apsilankom prie nemokamo maisto saltiniu.isdomu buvo rasti kad dar ir edinburge:) kaip tik siandiena planojam eiti i forest cafe,tai netiketai tavo linka radau.ar dar esi edinburge?butu idomu susipazinti.vis delto yra bendru interesu:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s