Eteryje: Beach House, The Very Best, Buraka Som Sistema

Beach House “Teen Dream“.

Svajos – užsimerki ir pasineri į fantazijas. Trečiasis (man – pirmasis) Beach House albumas pusvalandžiui sužadina užsnūdusią vaizduotę. Po to dar pusvalandžiui. Nepapasakojamas Victoria Legrand balsas, kažkur estetikos padangėmis sklandžiojanti elektronika.

Akustinė versija, tarp uolų paplūdimyje (labiau folk, bet albume vis tiek dream pop)

The Very Best “Warm Heart of Africa“

Vienas įdomesnių (už)praėjusių metų bendradarbiavimų – malavietis Esau Mwamwaya ir belgas prodiuseris Radioclit. Pradėję savo bendravardžiu – The Very Best – mixtape’u, kuriame supiršti tiek legendiniai the Beatles, tiek legendinis Michael Jackson, tiek ir šių laikų ryškieji indie atlikėjai – Vampire Weekend, M.I.A. ir t.t.

Warm Heart of Africa – autorinis judviejų darbas, kuriame jau oficialiai bendradarbiaujama su Ezra iš VW ir M.I.A. Autorinis taip pat reiškia ir daugiau įdėtos Esau širdies, kurią jau ir sunkiau priimti individualią nei kaip dalį bendros indie scenos. Galbūt, dar per mažai perklausyta ir nespėta prisijaukinti, tačiau mixtape’as kabino nuo pat pradžių, nors lugiai taip pat buvo dainuojama nesuprantam Malavio kalba.

Tad nuo jo labiau ir siūlyčiau pradėt. Mixtape’ų tokia specifika, kad jie visada kažkur ten kabo erdvėje. Gal tai dar viena priežastis – menamas įrašo nelegalumas, suteikiantis autentiškumo ir grynumo jausmą – kodėl The Very Best skamba ten įtikinamiau.

Bet kuriuo atveju, Esau spinduliuoja universalią žinią apie Afriką, meilę (jai) ir to negali nepajusti ir neįvertinti. Afrika bunda, tęsinys ir žemiau.

http://pitchfork.com/tv/#/musicvideo/3967-the-very-best-warm-heart-of-africa-owl

Buraka Som Sistema “Fabriclive 49“

Keliamės į Angolą, tiksliau į Portugalijoje įsikūrusius angoliečius, gerokai pavėluotai atrastus tik praėjusių metų pabaigoje. Čia gi visiškai šviežias Fabric serijos mix’as, kurių vieni būna geresni, kiti prastesni, bet svarbiau, kad leidžia susipažinti su tendencijomis ir vėliau jau savarankiškai išsirankioti perliukus.

BSS atstovauja sušiuolaikintam originaliajam Angolos muzikiniam stiliui kuduro, kuriame svarbiausi (netikėtumas!) ritmai.

Kaip ir The Very Best atveju, Buraka žadina domėjimąsi pamirštuoju žemynu, primena ir apie kitokį nei pranešimų apie skurdą spaudoje Afrikos veidą. Fabriclive rinkinys yra labiau apibendrinimas to, kas vyksta kuduro scenoje, atsiranda čia ir universalusis Diplo, tačiau įspūdis toks, kad BSS autorinis Black Diamond yra labiau išgrynintas (ir nieko keisto – juk autorinis) ir labiau smogiantis. O smogiama stipriai – sakyčiau, organiška atgaiva nuo d’n’b.

Juk Contra jau kiek pabodo per pastarąsias pora savaičių, ar ne?

Reklama

1 mintis apie “Eteryje: Beach House, The Very Best, Buraka Som Sistema

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s