Hot Chip “One Life Stand“ – amžinos meilės šauksmas

Prieš pora metų pasispaudęs išlaisvinau tuos lemtingus 60 litų, turėjusius Muzikos bomboj nupirkti kažkurį iš Hot Chip’ų ankstesniųjų albumų. Apgautas internetinio katalogo ir Vilniaus gatvės bomboj neradęs to, ko norėjau, atsidėjau akistatą su Hot Chip’ais, pasirodo, iki pat dabar.

Yra tik kokios penkios dainos, kurias lyg visi ir žino, bet pamiršta vakarėlių metu, ir kam nors prisiminus – sukelia visuotinį pasitenkinimą. “Over and over“ yra viena iš jų. Ir, bent jau iš pirmo žvilgsnio, tokio kalibro hito “One Life Stand“ nėra.

Užtat gaunam albumą, kuris pats savo visuma yra didžiulis hitas. Nuo pradžios iki galo įsiurbia, įtraukia ir neleidžia net pagalvot, kad galbūt čia kažko ir trūksta. Iš pirmo žvilgsnio kiek saldokas, vėliau neleidžiantis gliukozės kiekiui kraujyje įsisiautėti ir nunešantis tolyn į meilės, taip, amžinos (taip!) ieškojimų ir troškimų gelmes.

“Baby, open up your hands, I wanna be found“, “I’m calling your name“ (Thieves in the Night) – nieko nelaukia ir puolama prie svarbiausiojo nuo pirmųjų eilučių. Pirmasis albumo singlas, bendravardis albumui “One life stand“, kiek subtilesniu žaidžių žaismu išreiškia norą turėtų vieną-kart-gyveniminius santykius: “I only wanna be your one life stand“. Ir taip vėliau dar ne kartą Alexis Taylor lūpomis ištariamas šis noras, nebijant net ir paties žodžio “noras“.

Mano mėgstamiausioji “Hand me down your love“ labiau nei tekstu žavi savo ritmais. Ir būtent jie klijuoja visą albumą į vieną visumą, kuri skamba labai gaiviai, kažkiek gal net naujai – kai kur lyg tarp kitko pasigirsta havajietiškas metalofonas, papildydamas ir taip jau margą garsų, samplų paletę. Ritmai, patys savaime, taip pat žada ne tiek sėdimąjį, kiek verčiantį stotis, klausymąsi.

Visas šis mišinys išvirsta į labai stiprų pop albumą, kurio tiek estetinis patrauklumas, tiek idėjos universalumas leidžia Hot Chip’ams didžiuotis sukūrus labai stiprią odę meilei. Kuri tikrovėje, kaip ir albumo pabaigoje, iš desperatiško blaškymosi ir ieškojimo pereina į kiek subtilesnį suvokimą, kad norai ir jų išsipildymas yra kiek aukščiau kasdienybės, konkretumo. Ir tai taip pat teikia ne ką mažesnį malonumą.

Hot Chip “One Life Stand“ – oficialiai nuo vasario 1 dienos

Išankstinę perklausą siūlo Guardian (Lietuvoje girdėsis tik kūrinių ištraukos)

Reklama

5 mintys apie “Hot Chip “One Life Stand“ – amžinos meilės šauksmas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s