2009-ųjų muzikos apžvalga

Mėgstu topus, norėčiau galėti pats juos sudaryti, bet kad ir kaip mėgčiau skaičius, pasidalinsiu tendencijomis, nes.. man taip atrodo teisingiau.

Atsidaręs iTunes matau įdomių dalykų. Atsidaręs last.fm matau dar įdomesnių dalykų. O laikas bėga ir atmintis blanksta.

Pirmieji į galvą šauna the xx. Guardian rinko juos geriausiais, Pitchfork – trečiaisiais. Man tai grupė / albumas, išspinduliavęs vieną labai aiškią idėją. Ir padaręs tai velniškai gerai. To visiškai užtenka. Daugybę kartų zulinta ant pakartojimo, įsigytas ir originalus įrašas, nes tiesiog gėda būtų neatsidėkoti jiems. Biietų į Edinburgo pasirodymą jau nebėra…

The xx – VCR

http://pitchfork.com/tv/#/musicvideo/3965-the-xx-vcr-young-turks (nes WP dar nemoka paimti video iš PF)

Kiti: Wild Beasts. Tai ne antroji vieta, bet antrieji jie, nes kol kas jų vienintelių koncerte buvau Edinburge (jei pamiršime Jazzu ir Rasa Basa koncertus). Ir albumas geras. Atsimenu, dar vasarą į juos spoksojau per tuo metu dar gyvą lietuviškąjį MTV, o jau, rodos, spalį, lingavau kartu su jais. Vokalistas labai žaviai tūpčioja keliais į ritmą. Reikia pamatyt (http://pitchfork.com/tv/#/episode/2056-wild-beasts/1 – koncertas).

Čia kur vasarą:

Wild Beasts – Hooting and Howling

Tęsiu savo odisėją ir atsitrenkiu į Tiga. Tai klausomiausia praeitų metų daina ir tiek (albumas visai nieko, sakykim).

Tiga – Shoes

Labai noriu paminėti the Drums. Pačioje matų pabaigoje atradau, nors galėjau tą būti padaręs ir rugpjūtį. Lengva muzika apie nelaimingą meilę. Bet dar svarbiau, kad visada šalia vandenynas, kuris tavęs su banglente neišduos. Taip ir laikaisi. Tai ir laiko albumą.

The Drums – Let’s Go Surfing

Yra tokia grupė, kurią jau turėjau minty nuo kokių 2003-ųjų, bet vis per savo nepiratavimo nuostatas ją labai sėkmingai vis apeidavau (net tada, kai valstijose pirkau dėžę kompaktų, kuriuos tiesiog (tuo metu atrodė) privalu turėti. Ta grupė yra Phoenix ir šiemet aš jau neatlaikiau ir atsisiunčiau jų Wolfgang Amadeus Phoenix. Ir, o Dieve, jie ir yra tokie geri, kaip kad visada ir galvojau. Atrodo nieko ypatingo, bet tekstai gilesni nei aukščiau esančių the Drums ir tai žada Phoenix’ams vis sugrįžtantį klausytoją. Jie genialūs. Apdovanojimas už karjeros pasiekimus (gerai, kiek paskubėjau).

Phoenix – 1901

Gyvai Paryžiaus centre – http://www.vimeo.com/7942520

Dar turim labai šiltą, jaukų Junior Boys “Begone Dull Care“. Tamsusis arkliukas, vis dar negaliu atsiklausyti.

Ir tai jau viskas. Liko verti garbingo paminėjimo.

Friendly Fires kažkur pasimetė metų suvestinėse, bet nesu tikras, ar tai tikrai 2009-ųjų albumas. Bent jau man – šios vasaros pradžios garso takelis.

Geriausias šiemet girdėtas mix’as / bootleg’as ar kaip tai pavadinti, kai daug visko suplakama į vieną vietą ir gaunamas (ne visai) legalus grožis. Tai Diplo ir Santogold bendras darbas (?) ar viešųjų ryšių akcija – nesvarbu. Top Ranking yra kažkas labai tarp Dub, Hip Hop ir..

Turėjau ir pažintį su Devendra Banhart. Susipažinti verta. Tik gal nereikėjo pradėti nuo lengvesniojo šiųmetinio “What Will We Be“, nes po jo ankstesnieji (ir alternatyvesnieji) pasirodė ir sunkiau leidžiantys mėgautis.

Janelle Monae – žavaus ir nepriekaištingo balso savininkė, dar vis neturi pilno albumo (tik EP). Gaila, kad nuo pavasario nieko naujo ir nebeišgirdau apie ją.

Pabaigai – beprotiški Buraka Som Sistema ritmai.

Šiomis dienomis labiausiai klausau Vampire Weekend – apie juos tikraaaai rašysiu kitų metų “tope“.

Reklama

3 mintys apie “2009-ųjų muzikos apžvalga

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s